درباره ما

سیَلک خواستگاه سفالگری است. زادگاه بی بدیل تن نازی لعاب برتن عریان سفالینه، سرزمین تولد همایون چرخ سفالگری و سرآغاز پیدایش و تکمیل کوره های پخت، سیَلک مهد سفالگری است، از این رو نام سیَلک را که در گویش محلی مردم کاشان (سیاله) (تکه سفال) گفته می شود برای این موسسه انتخاب نمودیم چرا که این مرکز اولین مرکز تخصصی آموزش این هنر- صنعت بی همتا در بخش خصوصی کشور می باشد

درباره ما

آموزشگاه سلیک از سال۱۳۸۴ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شروع به کار نموده و از آن تاریخ تاکنون مفتخربه آموزش و پروراندن بیش از۳۰۰۰ نفرازهنرجویان مشتاق این فن از سراسر کشور می باشد.هدف از راه اندازی این مرکز علاوه بر پر نمودن خلاء ناشی از نبود یک مرکز تخصصی در دسترس همگان، آشتی بین مردمان امروزی با هنری است که زادگاهش ایران زمین می باشد ولی مردمانش باسفال غریب اند. چنین می نماید که سفال از زندگیمان رخت بربسته و جادوی سرزمین احساس و خاک خود دچار افسون گشته است، ماهی های کوچک سیاه قلم مهجور، از گردش آبی سفالینه ها جان سپرده اند و سروهای خمیده بوستان سرانگشتان احساس، بی آب و خاک در آتش سوخته اند… پس اندیشه چشمه خشکیده خورشید خانم سفالینه ها و دستان مهجور مانده از آب و گل سفالگر پیر و غریبی حزن انگیز زندگی هامان از میراث کهن، انگیزه ایی بود در جهت تاسیس این مرکز, باشد که این تلاش گامی هرچند کوچک در دوستی با خاک، هم صدایی با آب و همدلی با آتش باشد .

اولین آموزشگاه تخصصی سفالگری در کشور


بنیانگذار آموزشگاه سفالگری سیَلک متولد۱۳۵۲ خورشیدی در شهرستان شهرضا از توابع استان اصفهان می باشد. وی دانش آموخته رشته هنر در مقطع کارشناسی ارشد بوده و هنر سفالگری را از سال۱۳۷۴ نزد استاد علیرضا سهیل از اساتید به نام شهرضا فراگرفته است در کارنامه فعالیتهای او چندین سال تدریس در هنرستان کاردانش در دو رشته آموزش سفالگری و آموزش حجم سازی به چشم می خورد، همچنین برپایی نمایشگاه های متعدد در داخل و خارج از کشور از عمده فعالیتهای اوست. پرورش و تعلیم تعداد زیادی از دوستداران و مشتاقان این هنر از دیگر افتخارات این سفالگر است که این مهم با تاسیس آموزشگاه سیَلک به وقوع پیوسته است .